Dekoratif Dokunuşlar Fourel Ayrıcalığı ile Yaşam Alanlarınıza Geliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

2023 Mutfak Tezgah Trendleri – Corian ve Akrilik Tezgahlar

Tasarım Esnekliği, Şıklık ve Dayanıklılık Bir Arada!

2023 mutfak tezgahları her dönem olduğu gibi bu sezon da yenilenerek kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geçen senenin modası bu sene değişen mimari anlayış ve renklerle yeniden şekillenerek mutfakları süslüyor.

Hiç şüphesiz kadınların en çok zaman geçirdikleri yerlerden biri olan mutfaklarda mutfak tezgahları her şeyden fazla önem arz ediyor. Öncelikli olarak fonksiyonelliğini düşünen kadınlar için şıklık da önemli bir unsur oluyor. 2023 mutfak modelleri içinde de Franke ve Dominox markaları öne çıkarken akrilik ve corian malzeme tercih ediliyor.

Üretici markalar müşterilerinin tezgahlarda aradığı özellikler olan rahat kullanım, kolay temizlenme, çizilmeme, zedelenmeme ve bozulmama taleplerinden yola çıkarak daha dayanıklı mutfak tezgahları üretiyorlar.

Akrilik Tezgahlar Yine Lider! Sağlıklı ve Güçlü

Türkiye’de en çok kullanılan mutfak tezgahı markalarından Franke ve Dominox bu sene de liderliğini kimselere bırakmazken akrilik tezgahlar dayanıklılığı ve hijyenik yapılarıyla dikkat çekiyor. Uzun yıllar mutfak tezgahlarını kullanmak isteyenlerdenseniz akrilik tezgah tercih edebilirsiniz.

2023 mutfak trendleri arasında akrilik malzeme ile yapılan tezgahların yanında oval, cam ve laminant tarzları da dikkat çekiyor. Mermer ve granit malzemeleri de kullanan üreticiler ilk olarak sağlamlığı ön planda tutuyorlar.

Akrilik tezgahlar anti-bakteriyel yapısı ile mikrop ve küflerin oluşumunu engellerken ek göstermeyen yapısıyla mutfaklarda görüntü uyumu yaratıyor. 54 farklı renk seçeneği ile tek başına ya da başka renklerle kombinlenerek uygulanmasının rahatlığı da kadınların akrilik tezgahları en çok tercih etmesinin sebebi oluyor.

2023 mutfak trendleri arasında akrilik tezgahlar dışında ek olarak rengarenk simli granitlerin yanında doğal taştan tezgahlar da yer alıyor. Ahşap tezgahlar zamana karşı dayanıklılıkta diğer tezgah modellerine göre daha az tercih edilse de farklılık arayanlar için bu senenin modası arasında.

Corian Esnekliği Tüm Evlerde! Kolayca Temizlenen Tezgahlar…

2023 mutfak trendleri arasında corian tezgah kullanımı da yer alıyor. Franke ve Dominox markalarının ürettiği mutfak tezgahları kalitesiyle hala gözde.

Corian tezgahlar dayanıklılığı, masif malzeme garantisi, kimyasal atık içermeyen güvenilir bileşenleri, kırılma ve dağılma ihtimalleri olmaması, yanık ve lekelerde kolayca temizlenen yüzeyi sayesinde 2023’da yine mutfakları süsleyecek.

Bu sene minimal tasarımların ön plana çıkmasıyla mutfak tezgahları da sadeliğe doğru yol almış gözüküyor. Çağdaş görünümleriyle dikkat çeken mutfak tezgahları özellikle oda ile bağlantısı bulunan Amerikan tipi mutfak dediğimiz mutfaklarda mekana genişlik hissi katıyor. Beyaz renkler ile sadelik oluşturuluyor.

Ayrıca 2023 mutfak modelleri içerisinde gittikçe öne çıkan country tarzı özellikle yeni evlenenlerin mutfaklarında kullanılacağa benziyor. Pastel renkler, işlenmemiş masif mobilyalar mekanlara farklılık katmakta. Yılın mutfak trendlerinde masif mobilyalarla birlikte müşterek masalar, banklar, minderler de yer alıyor.

Corian tezgahlar da akrilik tezgahlar gibi kişilerin kullanım amaçlarına göre tercihini oluşturuyor. Siz de mutfakta şıklığı ve dayanıklılığı arayanlardansanız corian tezgah ve akrilik tezgah garantisinden şaşmamalısınız. Mutfak tezgahları sektöründe lider olan iki marka; Franke ve Dominox sizlere bu ayrıcalığı sunmaktalar.

Mekanınıza Özel Tergah Seçimi İçin Fourel Yanınızda!

Akrilik ve Corian tezgahların kalitesinden bahsettik. Peki bu tezgahlardan hangisi size göre 2023 mutfak tezgah modelleri arasından evinize özel bir model bulabilecek misiniz? 2023 mutfak tezgah trendleri hakkında bilgi almak, akrilik ve corian tezgahların renk ve model seçeneklerini öğrenmek için bizi ziyaret edebilirsiniz. Gelin, mekanınızda eşsiz bir görüntü oluşturacak mutfak tezgahını seçelim…

[widget-131]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 295 11 55