Dekoratif Dokunuşlar Fourel Ayrıcalığı ile Yaşam Alanlarınıza Geliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akrilik Nedir? Kullanım Avantajları Nelerdir?

Güçlü ve Sağlığa Dost Akrilik Tezgahlarla Uzun Ömürlü Kullanım

Akrilik, doğal minerallerden ve %100 akrilik reçine barındıran, masif, homojen, pratik ve dayanıklı bir yüzey malzemesidir. Dayanıklı olmasının yanı sıra, hijyenik ortamlar yaratması sebebiyle akrilik kullanım alanları arasında mutfak ve banyolar, otel ve restoranlar, hastaneler ve sağlık merkezleri ile kamusal alanlar yer alır. Kolay tasarım ve montaj özellikleriyle tercih edilen akrilik kaliteli yüzeyler için ideal bir malzemedir. 

Akrilik tezgah; polyester, laminat ve doğal taşlara göre daha şık ve modern bir görünüme sahip olmasıyla birlikte sıklıkla tercih edilmektedir. Masrafsız ve sağlıklı kullanım avantajı sunan akrilik tezgahlar esnek tasarımları ve derzsiz birleştirilebilmeleri nedeniyle de ortamda doğal bir görüntü yakalamayı sağlamaktadır. 

Neden Akrilik Kullanmalısınız? Akrilik Tezgahların Ayırt Edici Özellikleri 

Akrilik insan yaşamını kolaylaştıran etkileri, doğal malzemeden elde edilmesiyle gelen sağlıklı yapısı, darbelere ve dış etkenlere karşı direnciyle son yıllarda mutfak ve banyoların bir numaralı tezgah seçeneği. Sadece doğallığı ve dirençli olmasıyla değil hem ekonomik hem de kullanışlı bir çok avantajıyla tercih sebebi oluyor. Akrilik tezgah kullanım avantajları:

 • Dayanıklılık: Doğal minerallerden oluşan akrilik malzemenin kullanıldığı tüketim ürünleri güçlü yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Böylece bir kez aldığınız ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Akrilik tezgahlar için de bu durum geçerlidir. 

 • Hijyen: Anti-bakteriyel yapısıyla mikropların ve küflerin oluşumunu engelleyen, leke ve iz bırakmayan akrilik tezgahlar mutfak ve banyolarda hijyen sağlar. 

 • Yanmaz: Akrilik yüzeyler yanmaya dirençlidir. Yüzeyde lekelenmeler olsa dahi kolaylıkla çıkabilir.  

 • Ek Göstermeme: Kolay işlenen akrilik tezgah aynı zamanda birkaç levha ve ek yeri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Bu özelliğiyle de mekanlarda görüntü uyumu yakalanmasını sağlar. 

 • Dekoratif Olma: Akrilik malzemeye birbirinden farklı renk ve dokular uygulanabilir. Evinizin mutfağına ve banyosuna, iş yerinizin bankosuna, mağazanıza ve işletmelerinize uyumlu renklerde tasarım yaptırabilirsiniz. 

 • Kullanım Kolaylığı: Darbe ve şoklara dayanıklı olan akrilik, ayrıca ipeksi yüzeyiyle rahatlık sağlar. Basit zımpara işlemleri ile akrilik tezgah üzerindeki leke ve çizikler ortadan kaldırılabilir. 

 • Kolay İşleme: Standart ahşap işleme makinaları ile işlenen akrilik tezgahlar kolay kesilir ve ısıyla şekil alır. Tasarım ve uygulama yapılırken sorunsuz kullanım sağlar. 

Akrilik Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Tezgah yapımında en önemli malzemelerden biri olan akrilik; mutfak, banyo, banko, restoran, kafe, otel, hastane, laboratuvar, mağaza ve kamusal alanların hemen hepsinde kullanılabilir. Yüzeyinin şekillendirmeye uygun olması nedeniyle uygulama alanı çok geniş olan akriliğin kullanıcılarına sağladığı avantajlar ise şunlardır: 

 • Dekorasyonunuza uyum ve şıklık katar. 

 • Uzun süre kullanabileceğiniz için bütçenizi korur.

 • Çevre dostu üretimi nedeniyle sağlığınızı tehlikeye atmaz.

 • Kolay temizlenen yapısıyla zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

 • Çizilme direnci yüksek olduğu için kolayca eskimez.

 • Yüzeyinde leke barındırmadığı için görünümü her zaman temizdir. 

Akrilik kullanım avantajları arasında ayrıca; ısıya ve kimyasal temizlik malzemelerine dayanıklı olması, yüzeyinde mikrop ve bakteri barındırmaması da yer alır. Özetle; akrilik tezgah tercih ettiğinizde uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. 

Mutfaklarda Akrilik Havası… Akrilik Tezgahlarla Değişimi Hissedin!

Özellikle mutfak tezgahlarında kullanılan akrilik, günümüzde gelişen tasarım trendleriyle birlikte dekorasyona ayrı bir hava katmaya başladı. Şık ve lüks görünümü ile mutfaklarda modern ve zarif bir havanın oluşmasını sağlayan akrilik, ısıyla kolayca şekil aldığı için istenilen her yere uyum sağlayabiliyor. 

Özel bir malzeme olan akrilikte ayrıca yanma ve bozulma görülmemesi, yemek yapmayı seven kadınlar için mükemmel bir tezgah seçeneği haline geliyor. Homojen özelliği nedeniyle de kolayca temizlenen akrilik tezgah zamanınızı temizlikle öldürmemenizi sağlıyor. 

Mutfağınızda ister seramik, ister metal, isterseniz ahşap kullanın; farklı renk seçenekleri sayesinde akrilik tezgahlar mutfağınıza uyum sağlayacak. Ailenizin güvenle yemek yiyeceği, mutfaklar yaratmak için akrilik tezgah seçeneklerinizi değerlendirin…

[widget-131]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 295 11 55