Dekoratif Dokunuşlar Fourel Ayrıcalığı ile Yaşam Alanlarınıza Geliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Laboratuvar Tezgahları - Maksimum Hijyen!

Laboratuvar Tezgahları – Tasarım Özellikleri Modeller ve Fiyatları

Laboratuvar tezgahları da dişçi tezgahları gibi hijyen isteyen tezgahlardır. Aynı zamanda dayanıklılık olması gereken bu tezgah modelleri için seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de üretimde sağlığa dost ve çevreye zarar vermeyen malzemelerin kullanılıyor olmasıdır. Laboratuvar tezgah modelleri akrilik ve corian gibi en iyi tezgah modelleri arasından seçilmesi gerekir. Bunun yanında laboratuvar tezgahlarının sahip olması gereken özellikler ve satın alırken dikkat edilecekler sayfamızda…

Laboratuvar Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Laboratuvar tezgahları genellikle akrilik, corian ve çelik konstrüksiyondan yapılmaktadır.  Tezgahlar üzerine konulan cihazları tezgahın iskeleti taşır. Alt dolaplar yük taşımadığı için uzun yıllar kullanılabilir. Laboratuvar tezgahları ayrıca kolay kullanım özelliklerine de sahip olmalıdır. Çalışma alanının büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Laboratuvar tezgahı seçerken alanın büyüklüğünün yanında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Kolay Montaj

Laboratuvar tezgahları demonte sisteme sahip olmalıdır. İleride tezgahların yeri değiştirilmek istendiğinde kullanıcılara rahatlık sağlamalıdır.

  • Modern Tasarım

Modern ve kullanışlı tasarım laboratuvar tezgahları için önemlidir. Depolama alanları ile açık olarak kullanılan bölümler tasarımıyla mekana uyumlu olmalıdır.

  • Hijyen

Laboratuvar tezgahları anti-bakteriyel yapıya sahip olmalı ve mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir. Sağlığa zarar vermeyen ve tehlike içermeyen maddelerden yapılmalıdır.

  • Kolay Temizlenme

Laboratuvar tezgahı kullanılırken aranan en önemli özellik kolay temizlenebilir olmasıdır. Hijyenik bir ortam gerektiren laboratuvarlarda tezgahların hızlı temizlenmesi önemlidir.

  • Dayanıklılık

Darbelere karşı dayanıklı, çizilmeyen ve kırılmayan laboratuvar tezgahları tercih edilir. Laboratuvar malzemelerinin yerleşeceği yüzeyler özellikle dirençli olmalıdır.

  • Güvenlik

Laboratuvar tezgahları deney ve araştırmalar için kullanılacağı için güvenli olmalıdır. Yanmaz ve yapışmaz yüzey özelliklerine sahip olmalıdır. Satın alma sırasında da bu durumlara dikkat edilmelidir.

  • Leke Tutmama

Laboratuvar tezgahları üzerlerine dökülen herhangi bir sıvıya karşı dirençli olmalıdır. Leke tutmayan malzemeden üretilmelidir.

  • Garantili Olma

Laboratuvar tezgahı satın alınırken tasarım ya da satış firmaları laboratuvar tezgahlarında garanti sunmalıdırlar. Garantisi olmayan tezgahlar tercih edilmeyebilir.  

Laboratuvar Tezgahı Modelleri ve Özellikleri

Laboratuvar tezgahı modelleri özel tasarımlarda kurumun taleplerine, mekanın büyüklüğüne, tezgahın kullanılacağı alana göre değişebilir. Kataloglardan da tezgah seçimi yapılabilir. Laboratuvar tezgahı özellikleri kullanım şekline ve özel taleplere göre değişebilir.

Akrilik ve Corian laboratuvar tezgahları üstün özellikleri, dayanıklı yapıları, farklı renk seçenekleri ile kullanıcılarına rahatlık sağlar. Bu nedenle tercih edilebilir.

Laboratuvar Tezgahı Fiyatları - İyi Bir Tezgah İçin Ne Ödemelisiniz?

Laboratuvar tezgahı fiyatları; kurum ya da kişi taleplerine, özel tasarım yapılmasına, alanın büyüklüğüne, laboratuvar tezgahı için istenen kullanım özelliklerine, renk ve malzeme tercihine, tezgah markasına göre belirlenir. Akrilik ya da corian malzeme tercihi laboratuvar tezgah fiyatları üzerinde etkilidir. 

Laboratuvar tezgahı fiyatları ve projenize özel tasarımlar ile ilgili bilgi almak için satış danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Dünyanın en iyi markalarının tezgahlarını görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 295 11 55