Dekoratif Dokunuşlar Fourel Ayrıcalığı ile Yaşam Alanlarınıza Geliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hastane Bankosu – Tasarım Özellikleri Modeller ve Fiyatları

Yüksek Hijyen Konforu ve Güvenlik

Hastane bankosu, sağlık kuruluşlarında hastaların ve yakınlarının karşılandığı, danışmanların ve hastane görevlilerinin bulunduğu alandır. Hastane bankoları için tasarım yapılırken kullanım alanları ve mekan özellikleri göz önünde bulundurulur. Yanlış yapılan tercihler hastane bankosunun hastaların sağlığına zarar vermesi söz konusu olabilir.

Hastane bankosu seçiminde anti bakteriyel yüzey özellikleri aranmalıdır, dayanıklılık ve darbelere direnç göz önünde bulundurulmalıdır. Hastane çalışanlarının sürekli temas halinde olduğu yüzeylerde mikrop ve virüslerin yayılma tehlikeleri olmamalıdır. 

Hastane Bankosu Nasıl Olmalıdır?

Hastanelerde bulunan bankoların sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemesi, çevreye zararlı herhangi bir madde içermemesi, kolay kullanılması elbette önemlidir. Hastanelerin banko tasarımlarını yaptırırken dikkat etmeleri gereken genel hususlar ise şöyledir:

 • Hastane bankoları hijyenik olmalı. Sağlığa zararlı maddeler içeren tezgahlar, hijyenik ve steril olması gereken hastanelerde kabul edilmeyecektir. Hastalarınızın sağlığını önemsiyorsanız hijyenik malzemeden üretilen hastane bankoları tercihiniz olmalı.

 • Kullanışlı olmalı. Hastane bankoları hasta kabul ve kayıt bölümleri olduğu için gün içinde sıklıkla kullanılır. Bu nedenle rafları, çekmeceleri ve dolapları kolay kullanılır olmalıdır.

 • Kolay temizlenebilmelidir. Hastane bankosu temiz tutulması gereken yerlerdendir. Bu nedenle tasarımı yapılırken kolay temizlenen malzemeler kullanılmalıdır.

 • Leke barındırmamalıdır. Gözeneksiz hastane bankosu yüzeyleri leke tutmama özelliklerine sahiptir. Bu nedenle bankolarınız tasarlanırken kullanılan malzemelerin bilgisini istemelisiniz.

 • Işık geçirme özellikleri olmalıdır. Işık geçiren tezgahlar mekanlara ferahlık sağladığı için hastane bankosu kullanımında da ışık geçirme özelliklerine sahip olanlar tercih edilebilir.

 • Hastane renklerine uyumlu olmalıdır. Hastane ile herhangi bir ilgisi olmayan banko tasarımları şık durmayacaktır. Hem göze hoş gelmesi hem de kurumsallığı tamamlaması açısından mekanın ve hastanenin renklerine uyumlu bir hastane bankosu seçilmelidir.

 • Güvenli olmalıdır. Hastane bankosu çarpma, yaralama vb. zararlara sebep olmamalıdır. Düz bir zemine sabit şekilde monte edilmelidir. Herhangi bir kırılma veya çatlama sorunu göstermemelidir.

 • Dayanıklı olmalıdır. Hastane bankoları uzun yıllar kullanılacağı için sağlam yapıda olmalıdır. Özellikle akrilik ve corian tezgahlar seçilmelidir. Dayanıklı özellikler darbelere karşı bankoların yıllarca kullanılmasını sağlar.

 • Üretici garantisine sahip olmalıdır. Hastane bankoları da diğer tezgahlar gibi garantili ürünler olmalıdır. Herhangi bir sorunda değiştirilme ya da onarım rahatlığı kurumlara güven verecektir.

Hastane Bankosu Modelleri - Hangisi Daha İyi?

Hastane bankosu modelleri, hastanenin büyüklüğüne, tezgahların yerleştirileceği alana, kurumun taleplerine ve bankoların kullanılış amaçlarına göre değişir. Hastane bankosu modeli için kataloglardan tercih yapılabilir ya da özel tasarım hizmetlerinden yararlanılabilir.

Hastane bankosu özellikleri de tercih edilecek malzemeye ve kullanım ihtiyaçlarına göre belirlenebilir. Kullanılacak bölmeler, çekmeceler ve dolaplar özel olarak tasarlanabilir. Akrilik ve Corian hastane bankosu kullanım özellikleri açısından avantajlı tercihlerden olabilir.

Hastane Bankosu Fiyatları - Hastalarınızın Sağlığını Tehlikeye Atmayın!

Hastane bankosu fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,

 • Hastane bankosu kullanım özelliklerine,

 • Kurum ya da kişi taleplerine,

 • Mekan büyüklüğüne,

 • Özel taleplere göre değişir. Hastane bankosu için uygun fiyatlı projelendirme yapan firmalar, kaliteli olmayan ürünleriyle sizi mağdur edebilirler. Güvenilirliğinden emin olmadığınız, satış sonrası destek alamayacağınızı düşündüğünüz firmalardan hastane bankosu satın almayın.

Hastane bankosu fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için satış danışmanlarımıza ulaşın…

[widget-131]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 295 11 55