Dekoratif Dokunuşlar Fourel Ayrıcalığı ile Yaşam Alanlarınıza Geliyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Corian Nedir? Kullanım Avantajları Nelerdir?

Esnek, Güçlü ve Modern Corian Tezgahlar…

1967’de ilk olarak kullanılan Corian, ± 1/3 oranında akrilik reçinesi (PoliMetil MetAkrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve ±2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesidir. Aluminyum TriHidrat olarak adlandırılan Corian, boksitten elde edilen bir maddedir. 

Tezgah ve yüzey yapımında kullanılan Corian, yaşam alanlarında dayanıklı bir kullanım malzemesi olarak karşımıza çıkar. Mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzeyler için test edilmiş olan Corian geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısıyla yüzey oluşturmada en çok kullanılan malzemelerdendir. 

Corian malzeme özellikle mutfak ve banyo tezgahı yapımında tercih edilir. Avantajlı özellikleri, zengin renk ve tasarım seçenekleriyle her mekana uyum sağlaması, tercih edilmesinin sebeplerindendir. Gelin, corian malzeme özelliklerine ve corian tezgah avantajlarına yakından bakalım…

Corian Size Neler Sunuyor? Faydaları Neler?

Konforlu bir yüzey kullanımı istenen tüm iç ve dış mekanlarda yararlanılabilen Corian, ortama kişilik kazandıran yapısı ile uzun ömürlü, dayanıklı ve hijyenik avantajlar sağlıyor. Corian malzemeden üretilen mutfak ve banyo tezgahları, yüzey kaplamaları, ofis bankoları, laboratuvar tezgahları, alışveriş merkezi rafları vb. kullanıldığı alanlara kalite getiriyor. Corian avantajları hakkında daha detaylı bilgi verecek olursak:  

Dayanıklılık 

Corian, tamamen masif malzeme olması nedeniyle hijyenik bir üretime sahiptir. Bakteri ve mantar üremesini önleyen Corian, mekan hijyenini arttırır, sağlıklı bir ortam sunar. Uluslararası laboratuvarlarca hijyenik olduğu onaylanan Corian, anti-bakteriyel özellikleriyle sizi korur. 

Belirsiz Ek Yerleri

Ek yerleri belli olmayan Corian yüzeyler sınırsız tasarım seçeneği sunar. Parça parça üretilen bankolar ve tezgahlar montajda kusursuzca birleştirilirler. Bu durum da mekanda gözü yoracak ayrıntılar ortadan kaldırılmış olur. Kenar detayları dahi göze hoş gelen corian tezgahlar, modern bir görünüm sunar. 

Masifin Kalitesi

Corian gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen bir malzemedir. Yakıldığı zaman karbon oksitlerini serbest bırakır ve havaya yayılan dumanın rengi çok açıktır. Zararlı gazlar içermeyen Corian, halka açık alanlarda, mağazalarda ve hastanelerde güvenle kullanılabilir. Corian tezgah malzemesi olarak ayrıcalıklı bir deneyim sunar.

Sıfır Zarar 

Corian malzemenin hatalı kullanımlarında oluşacak hasarlar kolayca giderilebilir. Malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan deterjan ve süngerlerle zarar verilmeden temizliği yapılabilir. Aynı zamanda sökümüne gerek kalmadan yerinde onarılabilir. 

Güvenli 

Corian malzeme ve Corian tezgâhlar kırılma ve dağılma ihtimalleri olmadığı için yaşam alanlarında güvenle kullanılır. Taşıması ve montajı kolaydır. 

Kolay Onarılabilir

​Corian avantajları arasında kolay onarılabilmesi de vardır. İlk günkü görünümlerine kavuşma özelliği olan Corian yüzeyler hasar durumlarında yerinde onarılabilirler. Yanıklarda ve lekelerde temizleyiciler yardımıyla sorunlar ortadan kaldırıldığı için corian tezgahlar tamire ihtiyaç duymaz. 

Dikkat Çekicilik 

Corian yarı saydam özelliği sayesinde ışık geçirgenliği vardır. Açık renklerde dikkat çekici bir şıklık yaratan bu özellik lamba tasarımlarında dahi kullanılmaya başlanmıştır. Farklı renk gruplarına da uygulanabilen saydamlıkla mekanlarda daha kaliteli görünümler oluşturur. 

​​Renkli

Sınırsız renk paleti sunan Corian, farklı seçenekleri ile istenilen alana adapte edilebilir. Mutfak ve banyolarınızın, iş yerlerinizin ve işletmelerinizin rengine göre tezgah seçiminizi yapabilirsiniz. Uyum sağlaması ve şıklığı ile istediğiniz rengi rahatça kullanırsınız. 

​​Çevre Dostu

Üretim sürecinin tamamında doğa dostu çalışmalar yürütülür. Uluslararası çevre standartlarında üretilen Corian tezgahlar, montajda da doğal dolgu macunu ile monte edilirler. 

Corian Tezgahlar Sağlığınızı da Koruyor!

Mekanlara dekoratif çözümler sunan Corian, aynı zamanda sağlığınızı da korur. Anti-bakteriyel malzeme kalitesiyle mutfaklarda, banyolarda, yemek yapılan restoran, otel ve cafe gibi mekanlarda, otellerde, hastanelerde yüksek hijyen avantajı sunar. Uzun yıllar bu avantajını koruyarak sizlere güvenli bir kullanım garantisi verir.  

Siz de evlerinizin ya da iş yerlerinizin Corian kalitesiyle buluşmasını istiyorsanız Fourel satış danışmanlarımıza ulaşarak Corian tezgahlar hakkında bilgi alabilirsiniz.  

[widget-131]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 295 11 55